TNT BCAA 1200 2:1:1 60 Tablet

Marka:
Kategori:
ADET:
 
199,00

STOKTA
VAR!

TNT BCAA 1200 2:1:1 Hakkında

TNT BCAA 1200 2:1:1 60 Tablet Nedir?

TNT BCAA 1200, Tablet formunda Lösin, İzolesin ve Valin amino asitlerinden oluşan 2:1:1 formunda BCAA amino asit ürünüdür.

TNT BCAA 1200, size 2:1:1 oranında saf "Dallı Zincirli Amino Asitler" BCAA  sunar.

  • Kas Kütlesini Artırmaya yardımcı olur.
  • Kas Kaybını Azaltmaya yardımcı olur.
  • Kas Ağrısını Azaltmaya yardımcı olur.

Diğer amino asitlerin aksine, BCAA'lar karaciğede değil doğrudan kaslar tarafından metabolize edilir. BCAA'lar, hızlı bir şekilde kaliteli kas inşa etmek için kritik öneme sahiptir. BCAA'ların, araştırmalara göre kasa dokusunun %35 kadarını oluşturduğunu ve egzersizler ile kas büyüme oranını arttırdığı yaygın olarak bilinmektedir. BCAA'lar yüksek oranda Anti-Katabolik etkiye sahiptir. Egzersiz ile alınan BCAA amino asitleri doğrudan kaslara ulaşır ve kaslar var olan amino asitler yerine yeni gelen bu amino astleri kullanacağı için kas kaybını engellemiş olur. Gücünü ve kas boyutunu artırmak isteyen profesyonel sporcular için BCAA'lar olmazsa olmaz gıda takviyeleridir.

TNT BCAA 1200 2:1:1 Öne Çıkan Özellikleri:

  • Her serviste 2:1:1 oranında 4800 mg BCAA
  • Tablet formunda saf içerik BCAA
  • Fermente edilmiş BCAA ham maddesi
  • Hızlı ve kolay sindirim sağlayan tablet form
  • Kolay yutulabilir tablet boyutu
  • Vitamin B6 ile zenginleştirilmiş formül

Lösin (L-Leucine) Nedir?

Özellikle yoğun antrenmanlarda yağsız kas dokusuna ve enerjiye destek sağlar ve vücutta pozitif nitrojen dengesinin korunmasına yardımcı olur. Lösin, "sınırlayıcı besin" olarak adlandırılır, yani vücuttaki proteini asimile etmek için vücudun diğer aminolarla ilişkili olarak belirli bir miktarda sağlanması gerekir. Lösin, kas protein sentezini uyaran (diyet ve direnç eğitimi ile bağlantılı olarak) mTOR yolu adı verilen ana anabolik yolu etkinleştirir.

Valin (L-Valin)Nedir?

Glikoz metabolizmasında, protein sentezinde rol oynar ve bağışıklık desteği sağlar. Zorlu antrenman zamanlarında enerji için ekstra glikoz sağlar ve bu da onu herhangi bir sporcu için değerli bir katkı haline getirir. Ayrıca karaciğerdeki fazla nitrojenin detoksifikasyonunda rol oynar. 

Izolösin (L-Isoleucine) Nedir?

Egzersiz sonrası kas iyileşmesini sağlar ve araştırmalarda normal aralıkta olan kan şekeri düzeylerini desteklemede yardımcı olduğu bulunmuştur. L-İzolösin, hemoglobin oluşumunda rol oynar ve enerji düzeylerini artırabilir ve dayanıklılığı uzatabilir.